O‘zbekistonliklarga Saudiyaga borish uchun elektron viza berilishi mumkin
Saudiya Arabistoni Turizm vazirligi endilikda Oʻzbekiston fuqarolari qirollikka tashrif buyurish uchun elektron viza olishlari mumkinligini maʼlum qildi.
Ma’lum qilinishicha, ushbu viza bir yil muddatga amal qiladi va mamlakatda 90 kungacha qolish imkonini beradi. Bu sayyohlik, hordiq chiqarish, qarindoshlarni ziyorat qilish va umra ziyoratiga borish uchun mos, ammo Saudiya Arabistonida to‘liq haj qilish, ishlash yoki yashash huquqini bermaydi.
Elektron viza narxi 146 dollarni tashkil qilmoqda
Shuningdek, Albaniya, Ozarbayjon, Gruziya, Qirg‘iziston, Tojikiston, Maldiv orollari va Janubiy Afrika fuqarolari ham elektron vizaga murojaat qilishlari mumkin. Viza narxi 146 dollarni tashkil qiladi.

Узбекистанцам могут предоставлять электронную визу для поездки в Саудовскую Аравию
Министерство туризма Саудовской Аравии объявило, что теперь граждане Узбекистана могут получить электронную визу для посещения королевства.
Как сообщается, данная виза действует в течение одного года и позволяет находиться в стране до 90 дней. Она подходит для туризма, отдыха, посещения родственников и совершения умры, но не предоставляет права на совершение полного хаджа, работу или проживание в Саудовской Аравии.
Стоимость электронной визы составляет 146 долларов
Кроме того, граждане Албании, Азербайджана, Грузии, Кыргызстана, Таджикистана, Мальдивских островов и Южной Африки также могут подать заявку на электронную визу. Стоимость визы составляет 146 долларов.