Uzum Market sotuvchilar uchun yo‘riqnomadagi 5.1-bandni yangilamoqda
Uzum Market 5.1-band “Tovar kartochkalarini rasmiylashtirishning umumiy qoidalari”ning yangilanishi haqida xabar beradi. O‘zgartirishlar kontentga qo‘yiladigan talablarning shaffofligini oshirish va qoidalarni amaldagi qonunchilikka muvofiqlashtirishga qaratilgan.
Yangi tahrirda stop-so‘zlar va stop-iboralar ro‘yxati aniqlashtirildi, bu noaniq talqinlarni istisno qiladi va kartochkalarni rasmiylashtirishga qo‘yiladigan talablarni sotuvchilar uchun yanada shaffof qiladi.
Shuningdek, yo‘riqnoma matniga O‘zbekiston Respublikasining amaldagi reklama to‘g‘risidagi qonunchiligiga — ham umumiy qoidalarga, ham biologik faol qo‘shimchalarga (BFQ) oid maxsus normalarga havolalar qo‘shildi. Ushbu toifadagi tovarlarning platformada mavjudligini hisobga olgan holda, reklama iboralari kontekstiga qo‘yiladigan talablarni aniqlashtirish tartibga solishning muhim qismidir.
Bo‘limning qolgan qoidalari, shu jumladan teglash qoidalari va keyingi bandlar sezilarli o‘zgarishsiz qoldi.
O‘zgartirishlar matni bilan havola orqali batafsil tanishish mumkin.
Uzum Market platformada sotuvlarni ko‘paytirish uchun amaldagi sotuvchilar uchun qoidalarni takomillashtirishda davom etmoqda.