OTP Group ikkinchi yil ketma-ket turnirning bosh homiysi sifatida ishtirok etib, sportni rivojlantirish, yosh sportchilarni qo‘llab-quvvatlash hamda O‘zbekiston va boshqa mamlakatlarda xalqaro tashabbuslarni ilgari surishga sodiqligini yana bir bor namoyon etmoqda.
Tatamiga 40 ta davlatdan 400 nafardan ortiq sportchilar bellashadi. Uch kunlik musobaqa davomida erkaklar va ayollar o‘rtasida jami 14 ta medallar to‘plami uchun kurash olib boriladi:
• 14 ta oltin medal
• 14 ta kumush medal
• 28 ta bronza medal
Har bir bahs jahon dzyudo tarixining navbatdagi sahifasiga aylanishi kutilmoqda. Tomoshabinlarni dunyo miqyosidagi shiddatli bellashuvlar, xarakterlar to‘qnashuvi va yuksak sport ruhining betakror muhiti qarshilaydi.
Biz uchun Grand Slam musobaqasida qatnashish — bu nafaqat sport va yosh atletlarni qo‘llab-quvvatlash imkoniyati, balki O‘zbekistonda o‘tayotgan yirik xalqaro voqeaning ajralmas qismiga aylanishdir, — dedi Ipoteka-bank OTP Group Boshqaruvi Raisi Sandro Rtveladze.
Ta’kidlab o‘tish darkor, OTP Group Toshkentda o‘tayotgan Grand Slam turniri va boshqa muhim xalqaro sport tadbirlariga alohida e’tibor qaratmoqda. 2025 yilda O‘zbekiston terma jamoasi Toshkentda o‘tkazilgan Grand Slam musobaqasida 12 ta medal qo‘lga kiritib, umumjamoaviy hisobda uchinchi o‘rinni egallagan edi. Bu natija milliy dzyudo maktabining yuqori tayyorgarlik darajasini yana bir bor isbotlaydi.

Tashkent Grand Slam 2026: OTP Group вновь поддерживает мировой дзюдо в статусе титульного спонсора
С 27 февраля по 1 марта в Humo Arena проходит международный турнир OTP Group Grand Slam 2026, включённый в календарь International Judo Federation (IJF). Турнир серии Grand Slam является одним из наиболее значимых этапов Мирового тура IJF и играет ключевую роль в формировании мирового рейтинга спортсменов в рамках олимпийского квалификационного цикла.
Поддержка спорта и молодых атлетов
Второй год подряд OTP Group выступает титульным спонсором турнира, подтверждая свою приверженность поддержке спорта, молодых атлетов и международных инициатив в Узбекистане, а также в странах присутствия группы.
География и масштаб соревнований
На татами выйдут более 400 спортсменов из 40 стран. В течение трёх соревновательных дней разыгрываются 14 комплектов медалей в мужских и женских весовых категориях:
14 золотых
14 серебряных
28 бронзовых
Атмосфера большого спорта
Болельщиков ждут динамичные поединки мирового уровня, борьба характеров и атмосфера большого спорта — каждый поединок станет частью истории мирового дзюдо.
«Для нас участие в Grand Slam — это возможность поддержать спорт и молодых атлетов, а также стать частью значимого международного события в Узбекистане», — отметил Председатель Правления Ipoteka bank OTP Group, Сандро Ртвеладзе.
Справка
Мировой тур по дзюдо 2026 года включает турниры Большого шлема, Гран-при и чемпионаты мира. OTP Group уделяет особое внимание турниру Grand Slam в Ташкенте и другим ключевым международным событиям. В 2025 году сборная Узбекистана завоевала 12 медалей на турнире Grand Slam в Ташкенте, заняв третье место в общекомандном зачёте, что подтверждает высокий уровень подготовки национальной школы дзюдо.