Tanimasni siylamas: Rizayeva uyi yoniga guldasta qoʻygan notanishdan shikoyat qilmoqda
12-noyabr kuni kechqurun mashhur xonanda Munisa Rizayevaning singlisi Karima Rizayevaning uyiga noma’lum erkak guldasta ko‘tarib keldi. Karimaning aytishicha, erkak oʻzini g‘alati tutib, gullarni shaxsan topshirishga qat’iyat bilan uringan. Ayol sergaklanib, eshikni ochishdan bosh tortgan va voqeani kuzatuv kamerasi orqali qayd etgan.
Hibsga olish va erkak haqida ma’lumot
Rizayevaning soʻzlariga koʻra “uyda xavfsizlik tugmasi bor va u bosilsa, ikki daqiqa ichida militsiya yetib keladi.” Va shunday boʻlgan ham. Olingan xabardan so‘ng, navbatchi guruh hodisa joyiga yetib kelib,noma’lum shaxsni hibsga olgan. Keyinchalik ma’lum bo‘lishicha, erkak ilgari giyohvand moddalar, bosqinchilik va o‘g‘irlik kabi bir qator jinoyatlar uchun javobgarlikka tortilgan.
Karima Rizayevaning munosabati
Karima Rizayeva yuz bergan hodisaga nisbatan keskin fikr bildirib, bunday xatti-harakatlar xavf tug‘dirishini ta’kidladi:
"Bu e’tibor belgisi emas, balki shaxsiy xavfsizlikka tahdiddir. Odamning uyiga ogohlantirmasdan, ayniqsa tunda kelish mumkin emas," — dedi u.
“Bu birinchisi emas”
Obunachilarning ta’kidlashicha, gumonlanuvchi tomonidan bunday ta’qib qilishga urinishlar avval ham bo‘lgan. Ayollardan biri videodagi erkakni taniganini, erkak unga tahdid va tajovuzlar qilishgacha borganini aytmoqda. Uning so‘zlariga ko‘ra, u bir vaqtlar u bilan unashtirilgan bo‘lgan, ammo uning psixotrop dorilar bilan bog‘liq muammolari haqida bilganidan keyin to‘yni bekor qilishga majbur bo‘lgan. Voqealar 2019-yilda sodir boʻlganligini, ammo ish sudga yetmasdan bostirilganligini ma’lum qilmoqda Rizayevaning obunachisi.

Ночной визит с букетом: странный гость напугал сестру Мунисы Ризаевой
Вечером 12 ноября к дому сестры известной певицы Мунисы Ризаевой — Каримы Ризаевой — пришёл неизвестный мужчина с букетом цветов. По словам Каримы, мужчина вел себя необычно и настойчиво пытался вручить цветы лично. Женщина насторожилась, отказалась открывать дверь и зафиксировала происходящее с помощью камеры видеонаблюдения.
Задержание и сведения о мужчине
После поступившего сигнала на место прибыла дежурная группа. Неизвестного задержали. Позже стало известно, что мужчина ранее привлекался к ответственности за ряд преступлений, включая связанные с наркотиками, грабёж и кражи.
Реакция Каримы Ризаевой
Карима Ризаева резко высказалась о произошедшем, отметив, что подобные действия представляют угрозу:
«Это не жест внимания, а нарушение личной безопасности. Нельзя приходить к человеку домой без предупреждения, тем более ночью», — заявила она.
История подписчицы
Подписчики сообщили, что подобные попытки преследования ранее уже имели место. Одна из женщин узнала мужчину на видео, так как ранее была с ним знакома. Она пояснила, что когда-то была помолвлена с ним, но пришлось отменить свадьбу после того, как узнала о его проблемах с психотропными препаратами. В 2019 году с его стороны были проявления агрессии, однако дело не дошло до суда.
Меры безопасности
В доме, где проживает Карима, установлена тревожная кнопка, позволяющая мгновенно отправить сигнал о происшествии. По её словам, именно оперативная реакция дежурных служб и наличие таких средств обеспечения безопасности помогли избежать возможных последствий.