Toshkent viloyatida banklar va tadbirkorlar ishtirokida “Loyihalar yarmarkasi” bo‘lib o‘tdi
Bugun, 14-avgust kuni Toshkent viloyatida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan “Loyihalar yarmarkasi” tashkil etildi.
Bank va biznes bir maydonda
Tadbirda qator tijorat banklari hamda o‘z biznesini rivojlantirish, yangi loyihalarni amalga oshirishni rejalashtirayotgan tadbirkorlar ishtirok etdi.
Yarmarka bank va tadbirkor o‘rtasida bevosita muloqot qilish imkonini berdi: biznes vakillari o‘z loyihalarini taqdim etsa, banklar ularni moliyalashtirish uchun mavjud imkoniyatlarni tanishtirdi.
Tadbirkorlar o‘z loyihalarini namoyish etdi
Yarmarkada tadbirkorlar istiqbolli loyihalari, ishlab chiqarayotgan mahsulotlari va yangi biznes tashabbuslarini taqdim etdi.
Bu format tadbirkorlarga faqat mahsulotini namoyish etish emas, balki loyiha bo‘yicha bank vakillari bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri gaplashish, mavjud moliyaviy yechimlar bilan tanishish imkonini ham berdi.
Banklar qanday imkoniyatlarni taklif qilmoqda?
Tijorat banklari yarmarkada tadbirkorlik subyektlari uchun mo‘ljallangan amaldagi bank mahsulotlari, moliyaviy xizmatlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash imkoniyatlarini taqdim etdi.
Tadbirning asosiy maqsadi — istiqbolli biznes tashabbuslarini banklar bilan bog‘lash, yangi loyihalarni moliyaviy qo‘llab-quvvatlash hamda tadbirkorlarga mavjud imkoniyatlar haqida bevosita ma’lumot berish.

В Ташкентской области прошла «Ярмарка проектов» с участием банков и предпринимателей
Сегодня, 14 августа, Центральный банк Республики Узбекистан организовал в Ташкентской области «Ярмарку проектов».
Банк и бизнес на одной площадке
В мероприятии приняли участие представители ряда коммерческих банков, а также предприниматели, планирующие развивать свой бизнес и реализовывать новые проекты.
Ярмарка стала площадкой для прямого диалога между банками и бизнесом. Предприниматели представили свои проекты, а банки ознакомили их с доступными возможностями финансирования.
Предприниматели представили свои проекты
На ярмарке предприниматели продемонстрировали перспективные проекты, выпускаемую продукцию и новые бизнес-инициативы.
Такой формат позволил им не только показать свою продукцию, но и напрямую обсудить проекты с представителями банков и ознакомиться с доступными финансовыми решениями.
Какие возможности предлагают банки?
Коммерческие банки представили действующие банковские продукты и финансовые услуги для субъектов предпринимательства, а также возможности поддержки и развития бизнеса.
Основная цель мероприятия — связать перспективные бизнес-проекты с потенциальными источниками банковского финансирования, содействовать реализации новых инициатив и предоставить предпринимателям информацию о доступных финансовых возможностях напрямую.