Markaziy bankning matbuot xizmati shanba-yakshanba kunlari faoliyat yuritadigan banklar bo‘yicha ro‘yxatni ma’lum qildi. Unga ko‘ra, dam olish kunlari ham mijozlarga yanada qulay xizmat ko‘rsatish uchun ayrim tijorat banklarining tanlangan filial va shoxobchalari ishini to‘xtatmaydi.
Hafta oxirida ishlaydigan banklar ro‘yxati:
Agrobank;
Apexbank;
Milliy bank;
Orient Finans bank;
Tenge bank;
Hamkorbank;
Anor bank;
Garant bank;
Hayot bank;
Asaka bank;
InFin bank;
Universalbank;
SQB;
Trastbank;
Saderat bank;
Ipotekabank;
Kapitalbank;
Asia Alliance bank.
Banklarning valuta ayirboshlash hamda xalqaro pul o‘tkazmalariga ixtisoslashgan shoxobchalari hafta oxirida ham mijozlarga xizmat ko‘rsatishda davom etadi. Har bir bankning aniq ish vaqti va jadvalini esa ularning rasmiy saytlaridan tekshirib olish mumkin.
Bundan tashqari, sutka davomida uzluksiz ishlaydigan avtomatlashtirilgan valuta ayirboshlash bankomatlari, shuningdek tijorat banklari mobil ilovalari orqali valyutani onlayn tarzda almashtirish xizmati ham yo‘lga qo‘yilgan.

Какие банки обслуживают клиентов в субботу и воскресенье
Пресс-служба Центрального банка сообщила список банков, продолжающих работу в субботу и воскресенье. В целях повышения удобства для клиентов отдельные филиалы и отделения некоторых коммерческих банков не прекращают обслуживание в выходные.
Список банков, работающих по выходным:
— Agrobank;
— Apexbank;
— Milliy bank;
— Orient Finans bank;
— Tenge bank;
— Hamkorbank;
— Anor bank;
— Garant bank;
— Hayot bank;
— Asaka bank;
— InFin bank;
— Universalbank;
— SQB;
— Trastbank;
— Saderat bank;
— Ipotekabank;
— Kapitalbank;
— Asia Alliance bank.
Отделения, специализирующиеся на валютно-обменных операциях и международных денежных переводах, также продолжают обслуживать клиентов в выходные дни. Точное расписание работы рекомендуется уточнять на официальных сайтах банков.
Кроме того, круглосуточно функционируют автоматизированные банкоматы для обмена валюты, а также доступна услуга онлайн-обмена валют через мобильные приложения коммерческих банков.