O‘zbekistonlik “trak” haydovchilari Germaniyaga ishga taklif qilinmoqda. Maosh – 3 ming yevro
O‘zbekiston fuqarolari Germaniyada yuk mashinasi haydovchisi sifatida ishlash uchun taklif etilmoqda. Bu haqda Migratsiya agentligi matbuot xizmati ma’lum qildi.
Mavjud bo‘sh ish o‘rinlari
Agentlik Germaniyaning “Seit For Tomorrow GmbH & Co. KG” kompaniyasi bilan hamkorlikda 160 ta bo‘sh ish o‘rinlari uchun arizalarni qabul qilmoqda. Ishchilar Comlek transport korxonasida faoliyat yuritadi. Ish haftasiga 5 kun, 45 soat davom etadi.
Nomzodlarga talablar
Nomzodlar 20−42 yosh oralig‘ida, CE toifali haydovchilik guvohnomasi hamda nemis tilidan B1 daraja xalqaro til sertifikati yoki nemis tili filologiyasi diplomiga ega bo‘lishi kerak.
Ish haqi va imtiyozlar
Qabul qilinganlarga 3 ming yevro (soliqlar ushlab qolingandan so‘ng — 2 200 yevro atrofida) miqdorida oylik ish haqi beriladi.
Ularga aviachipta, aeroportdan ish joyigacha transfer hamda Germaniyada yashash joyi bo‘yicha ro‘yxatdan o‘tkazish, shuningdek, sug‘urta (80 yevro) xarajatlari qoplab beriladi.
Germaniyaga borgan fuqaro toifasi bo‘yicha 4−6 oy davomida kasbga qayta tayyorlanadi. Imtihondan muvaffaqiyatli o‘tganlarga 3 yillik mehnat shartnomasi beriladi. Sinov muddati — 6 oy. Nomzodlar havola orqali ro‘yxatdan o‘tishlari, batafsil ma’lumotlarni Migratsiya agentligining 71 202 33 55 (ichki raqam 10) telefon raqami orqali olishlari mumkin.

Bодителей грузовиков из Узбекистана приглашают на работу в Германию. Зарплата – 3000 евро.
Гражданам Узбекистана предлагают работу водителем грузовика в Германии. Об этом сообщила пресс-служба Агентства по миграции.
Доступные вакансии
Агентство, в сотрудничестве с немецкой компанией “Seit For Tomorrow GmbH & Co. KG”, принимает заявки на 160 свободных рабочих мест. Рабочие будут трудиться в транспортной компании Comlek. Рабочая неделя составляет 5 дней, общая продолжительность – 45 часов.
Требования к кандидатам
Кандидаты должны быть в возрасте от 20 до 42 лет, иметь водительское удостоверение категории CE, а также международный языковой сертификат уровня B1 по немецкому языку или диплом по специальности германская филология.
Зарплата и льготы
Принятым на работу водителям будет выплачиваться зарплата в размере 3 000 евро (после удержания налогов – около 2 200 евро).
Также покрываются следующие расходы:
• авиабилет,
• трансфер из аэропорта до места работы,
• регистрация по месту жительства в Германии,
• страховой взнос (80 евро).
После прибытия в Германию кандидаты проходят профессиональную переподготовку в течение 4–6 месяцев. Успешно сдавшим экзамен выдается трехлетний трудовой договор. Испытательный срок – 6 месяцев.
Желающие могут зарегистрироваться по указанной ссылке и получить дополнительную информацию по телефону Агентства по миграции: +998 71 202 33 55 (внутренний номер 10).