Prezident Adminstratsiyasi
30-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi prezidentining tegishli farmoni bilan Prezident administratsiyasida yana bir qator tayinlovlar amalga oshirildi.
Adminstratsiya tarkibidagi o‘zgarishlar
Po‘lat Razzaqovich Bobojonov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining kadrlar bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining kadrlar siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi;
Galina Karimovna Saidova O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy siyosat bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiyot sohalarini rivojlantirish, investitsiya va tashqi savdo siyosatini amalga oshirish masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi;
Obid Arzikulovich Xakimov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy siyosat bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari – Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi direktori lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiyot sohalarini rivojlantirish, investitsiya va tashqi savdo siyosatini amalga oshirish masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi direktori lavozimidan ozod etildi;
Abdusalam Abdumavlanovich Azizov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining vakillik organlari, nodavlat notijorat tashkilotlar, din va yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ijtimoiy-siyosiy, diniy-ma’rifiy va yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi;
Muzaffar Murotovich Kamilov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining vakillik organlari, nodavlat notijorat tashkilotlar, din va yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi;
Rustam Tuychiyevich Kamilov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining vakillik organlari, nodavlat notijorat tashkilotlar, din va yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va jamoat loyihalari bo‘yicha sho‘ba mudiri lavozimidan ozod etildi;
Javlon Abdujalolovich Vaxabov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tashqi siyosat bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari – Markaziy Osiyo xalqaro instituti direktori lavozimiga tayinlandi;
Baxodir Xamidovich Tashmatov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Xavfsizlik kengashi kotibi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Xavfsizlik kengashi kotibining Qurolli Kuchlarni rivojlantirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi.
Prezident administratsiyasi departamentlaridagi o‘zgarishlar
Kamoliddin Mardonov PA Huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil qilish departamenti boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA agrar sohada ishlab chiqarish, daromadlarni ko‘paytirish hamda suvdan oqilona foydalanish bo‘yicha tashabbuslarni ishlab chiqish shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Ulug‘bek Xanayev PA Huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil qilish departamenti boshlig‘i o‘rinbosari — bosh yuriskonsult lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan prezidentning huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil qilish masalalari bo‘yicha maslahatchisining birinchi o‘rinbosari — bosh yuriskonsult lavozimidan ozod etildi.
Eldor Hamroyev PA Huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil qilish departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA yer munosabatlari va xususiy mulkni himoya qilish sohasida muhim tashabbuslarni ishlab chiqish sho‘’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Aziz Azimov PA Jamoat xavfsizligi va qonun ustuvorligi bo‘yicha departament boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va jamoat loyihalari bo‘yicha shu’basi bosh konsultanti lavozimidan ozod etildi.
Sergey Gordeyev PA Jamoat xavfsizligi va qonun ustuvorligi bo‘yicha departament boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA ichki ishlar va bojxona organlari faoliyatini muvofiqlashtirish shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Gulruxsor Xatamova PA Kommunikatsiyalar departamenti boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA jamoat fikrini o‘rganish va tahlil qilish shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Farrux Omonov PA Kommunikatsiyalar departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA axborot ta’minoti va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Rustam Mirzayev PA Kommunikatsiyalar departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan prezident huzuridagi Xavfsizlik kengashi apparati kompleks axborot-targ‘ibot va mafkuraviy tadbirlarni amalga oshirish shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Fatxiddin Muxiddinov PA Yig‘ilish va hududlarga tashriflar uchun tahliliy kontent tayyorlash departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Xusniddin Xashimov PA Yig‘ilish va hududlarga tashriflar uchun tahliliy kontent tayyorlash departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA Rejalashtirish va axborot ta’minoti departamenti Administratsiya faoliyatining axborot ta’minoti shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
O‘lug‘bek Normatov PA Tashqi aloqalar departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA jamoat fikrini o‘rganish va tahlil qilish sho‘’basi yetakchi konsultanti lavozimidan ozod etildi.
Ulug‘bek Xusainov Boshqaruv samaradorligi agentligi direktori vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi va shu munosabat bilan PA Hududlar bilan hamkorlik qilish va tahliliy materiallarni tayyorlash departamenti rahbari o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi.
Oybek Umarov PA ishlar boshqaruvchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan PA Moliya-xo‘jalik departamenti xo‘jalik faoliyati shu’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.

Новые назначения в Администрации президента
30 июля, в соответствии с соответствующим указом Президента Республики Узбекистан, в Администрации президента были произведены очередные кадровые назначения.
Изменения в структуре администрации
Бобожонов Пулат Раззакович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по кадровым вопросам и в связи с этим освобожден от должности первого заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам кадровой политики;
Саидова Галина Каримовна назначена на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам экономической политики и в связи с этим освобождена от должности заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам развития отраслей экономики, реализации инвестиционной и внешнеторговой политики;
Хакимов Обид Арзикулович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам экономической политики – директора Центра экономических исследований и реформ и в связи с этим освобожден от должности заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам развития отраслей экономики, реализации инвестиционной и внешнеторговой политики, а также от должности директора Центра экономических исследований и реформ при Администрации Президента Республики Узбекистан;
Азизов Абдусалам Абдумавланович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам представительных органов, негосударственных некоммерческих организаций, религии и молодежи и в связи с этим освобожден от должности заместителя советника Президента Республики Узбекистан по общественно-политическим, религиозно-просветительским и молодежным вопросам;
Камилов Музаффар Муротович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам представительных органов, негосударственных некоммерческих организаций, религии и молодежи;
Камилов Рустам Туйчиевич назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам представительных органов, негосударственных некоммерческих организаций, религии и молодежи и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором по информационно-коммуникационным технологиям и общественным проектам Администрации Президента Республики Узбекистан;
Вахабов Жавлон Абдужалолович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам внешней политики – директора Международного института Центральной Азии;
Ташматов Баходир Хамидович назначен на должность заместителя секретаря Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заместителя секретаря Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан по вопросам развития Вооруженных Сил.
Кадровые перестановки в департаментах Администрации президента
Мардонов Камолиддин Карамиддинович назначен на должность первого заместителя начальника Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором по разработке инициатив по увеличению производства и доходов в аграрной отрасли и рационального использования водных ресурсов Администрации Президента Республики Узбекистан;
Ханаев Улуғбек Умаралиевич назначен на должность заместителя начальника Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан – Главного юрисконсульта и в связи с этим освобожден от должности первого заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам правовой экспертизы и комплексного анализа – Главного юрисконсульта;
Хамроев Элдор Отамуродович назначен на должность заместителя начальника Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором по разработке ключевых инициатив в сфере земельных отношений и защиты частной собственности Администрации Президента Республики Узбекистан;
Азимов Азиз Хасанович назначен на должность первого заместителя начальника Департамента по вопросам общественной безопасности и верховенства закона Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности главного консультанта сектора по информационно-коммуникационным технологиям и общественным проектам Администрации Президента Республики Узбекистан;
Гордеев Сергей Николаевич назначен на должность заместителя начальника Департамента по вопросам общественной безопасности и верховенства закона Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором координации деятельности органов внутренних дел и таможенных органов Администрации Президента Республики Узбекистан;
Хатамова Гулрухсор Кудратовна назначена на должность первого заместителя начальника Департамента коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобождена от должности заведующего сектором изучения и анализа общественного мнения Администрации Президента Республики Узбекистан;
Омонов Фаррух Фарходжонович назначен на должность заместителя начальника Департамента коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором информационного обеспечения и взаимодействия со средствами массовой информации Администрации Президента Республики Узбекистан;
Мирзаев Рустам Равшанович назначен на должность заместителя начальника Департамента коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором реализации комплексных информационно-разъяснительных и идеологических мероприятий аппарата Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан.
Мухиддинов Фатхиддин Фазлиддинович назначен на должность заместителя начальника Департамента по подготовке аналитического контента для совещаний и поездок в регионы Администрации Президента Республики Узбекистан;
Хошимов Хусниддин Камалитдинович назначен на должность заместителя начальника Департамента по подготовке аналитического контента для совещаний и поездок в регионы Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором информационного обеспечения деятельности администрации Департамента планирования и информационного обеспечения Администрации Президента Республики Узбекистан;
Норматов Улугбек Рауф угли назначен на должность заместителя начальника Департамента внешних связей Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности ведущего консультанта сектора изучения и анализа общественного мнения Администрации Президента Республики Узбекистан;
Хусаинов Улугбек Шухратжонович назначен на должность исполняющего обязанности директора Агентства эффективности управления и в связи с этим освобожден от должности заместителя руководителя Департамента по взаимодействию с регионами и подготовке аналитических материалов Администрации Президента Республики Узбекистан;
Умаров Ойбек Улугбекович назначен на должность заместителя управляющего делами Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором хозяйственной деятельности Финансово-хозяйственного департамента Администрации Президента Республики Узбекистан.