Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan “Ipoteka-bank” ATIB, 2025-yil
25-fevral kuni soat 1100 da, http://evote.uz/ saytida masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi internet orqali onlayn rejimda, masofadan turib yig‘ilishni olib borish imkonini beruvchi http://evote.uz/ manzilidagi “eVOTE” – Elektron ovoz berish xizmati yordamida o‘tkaziladi.
YIG‘ILISh KUN TARTIBI:
1. Muammoli kreditlarni qisman hisobdan chiqarish bo‘yicha bank Boshqaruvining taklifini tasdiqlash.
2. “Ipoteka-bank” ATIBning Ustaviga taklif etilayotgan o‘zgartirishni tasdiqlash.
Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2025-yil 31-yanvar.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2025-yil 19-fevral.
Aksiyadorlar navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.
Navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishda ishtirok etish uchun aksiyadorlarni ro‘yxatdan o‘tkazish http://evote.uz/ saytida internet orqali ularning elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda yig‘ilishda qatnashish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar ro‘yxatiga kiritilganligi to‘g‘risida elektron xabarnoma olingan paytdan boshlab amalga oshiriladi.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish tarkibi bilan http://evote.uz/ manzili bo‘yicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

Вниманию акционеров АКИБ «Ипотека-банк» (Группа OTP)!
АКИБ «Ипотека-банк», расположенный по адресу: г. Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров Банка 25 февраля 2025 года в 1100 часов дистанционно с использованием сервиса электронного голосования на сайте: http://evote.uz/.
ПОВЕСТКА ДНЯ СОБРАНИЯ:
1. Утверждение предложения Правления банка о частичном списании проблемных кредитов.
2. Утверждение предлагаемого изменения в Устав АКИБ «Ипотека-банк».
Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении внеочередного общего собрания акционеров – 31 января 2025 года.
Дата формирования реестра акционеров для участия на внеочередном общем собрании акционеров – 19 февраля 2025 года.
Акционеры могут ознакомиться с материалами внеочередного общего собрания акционеров на корпоративном веб-сайте банка: www.ipotekabank.uz, на сайте электронного голосования: http://evote.uz/ или cделать запрос по электронной почте банка по адресу: cenbum@ipotekabank.uz.
Регистрация акционеров, имеющих право на участие в заседании внеочередного общего собрания акционеров, проводится с использованием сервиса электронного голосования по адресу: http://evote.uz/.
С порядком участия в режиме онлайн и электронного голосования на общем собрании акционеров можно ознакомиться на сайте: http://evote.uz/ (тел.: +998 90-006-77-44).